PAKET ARITMA
22 Mart 2016
SIVI TIBBİ ATIK DEZENFEKSİYON VE NÖTRALİZASYON CİHAZI
29 Mart 2016

YEDEK PARÇALAR

KARBON

AKTİF KARBON üretimini hindistan cevizi kabuğu, odun ve kömüre dayalı olarak yapmaktadır. Özenle seçilen hammaddeler ön bir işlemden geçirilip aktivasyona hazır hale getirilir. Üretim el değmeden yerine getirilip laboratuar kontrolünden geçtikten sonra kullanıma sunulur.

ANTRASİT

Doğal antrasit ; suda çözünmeyen kum .çamur ve tortu ve partiküllerin giderilmesi , içme sularında okside edilmiş demir ve mangan giderilmesi ve kazanlarda silis kaçağının önlenmesi için kullanılır. Kendisinden sonra uygulanacak arıtım elemanlarının tortudan korunmasını sağlar. Böylece su. minimum mikronojlara inerek tortusuz, renksiz ve berrak bir görünüm kazanır.

BİRM

Birm medyası suda çözünmüş halde bulunan demir ve mangan bileşiklerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Katalizör etkisi göstererek çözünmüş oksijenle, demir -mangan bileşiklerinin etkileşimini sağlar. Bu sayede demir ve mangan bileşikleri medya içerisinde çöktürülerek filtre edilirler. Birm medyası suda çözünmediği için diğer demir mangan giderim metotlarına göre oldukça ekonomiktir. Medyanın temizliği ise yalnızca ters yıkama ile yapılmaktadır.

KLOR

Kuyu ve şebeke sularının dezenfeksiyonu için ucuz ve etkili bir dezenfektan olan (klor )sodyum hipoklorit kullanılır. Klor ülkemizde en yaygın olarak kullanılan dezenfeksiyon bileşenidir.

QUARTZ KUM

Filtrasyon sistemlerinin iç dolgu maddesi olarak kullanılan Quartz kum askıda katı maddelerin ve bulanıklığının giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Quartz kum değişik granülasyonlarda çok katmalı olarak kullanılmaktadır.

REÇİNE

Su arıtma işinde iyon değiştirme için kullanılan temel hammadde reçinedir.Reçine, suni olarak üretilen ve bünyesinde çapraz bağlı çeşitli polimerler barındıran anyonik veya katyonik karaktere sahip bir malzemedir. Sertlik gideriminde kullanılan katyonik tip iyon değiştirici reçineler sodyum (Na) bazlı reçineler olup sudaki kalsiyum ve magnezyumu tutarak kendi bünyelerindeki sodyum iyonlarını suya verirler. Bu şekilde yumuşatılan sularda Ca ve Mg iyonları bulunmazken, sodyum iyonu konsantrasyonu yüksektir. Ancak yüksek sodyum konsantrasyonu suyun kullanılabilirliğini olumsuz yönde etkilemez.

SİLİFOZ

Silifoz tüm metal yüzeylerde, pas, korozyon ve kireç taşı oluşumunu önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Silifoz suyun içinde dolaştığı metalin yüzeyini çok ince fakat sağlam bir fosfat filmi şeklinde kaplayarak, metalle suyun temasını kesmektetir. Suda çözünen 2-3 ppm Fosfat molekülleri suda bulunan ve kalıcı sertliği meydana getiren kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonatın kireç taşı halinde su dolaşım sistemine çökmesini önler.

ANTİSCALANT

Antiskalant kimyasalı ters ozmoz sistemlerinin performansını artırmak, suda bulunan karbonat ve sülfatların membran üzerinde çökelerek tıkanmasını önlemek amacı ile kullanılır. Antiskalant polimerik yapıda br üründür. Uçucu ve yanıcı değildir. Fiziksel ve Kimyasal Özellikler Görünüm : Renksiz - sarı ve sıvı Yoğunluk (20 oC) : 1.10 +- 0,06 g/cm pH (%1 20 oC) : 2.0 Donma Noktası : < - 10 oC Kullanım Şekli Antiskalant suyla seyreltilerek sistem kapasitesine bağlı olarak seçilmiş olan dozaj pompası aracılığı ile sisteme dozlanır. Ambalaj ve Depolama Antiskalant 30 kg lık plastik bidonlar içerisinde ambalajlanır. Kimyasal orjinal ambalajında kapalı alanlarda 1 yıl boyunca depolanabilir.

MEMBRAN FİLTRE

BASINÇ TANKLARI - MEDYA TANKLARI

VALF

Pdf Dosyasını indirin.

KONTROL ÜNİTELERİ

Pdf Dosyasını indirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir