HASTANE ÖN ARITMA SİSTEMLERİ
6 Mart 2016
SIVI TIBBİ ATIK ARITIMI
6 Mart 2016

KLOR DOZAJ POMPALARI

KLOR DOZAJLAMA SİSTEMLERİ

Klor dozajlama üniteleri suda mevcut nitrit , demir, mangan gibi oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve bakteri , virüs gibi kirlilikleri ise dezenfekte etmek amacıyla kullanılmaktadır . Dozajlama sistemlerimiz standart ve redox kontrollü olarak dizayn edilmiştir.Dezenfekte edilecek kapasiteye göre pompa seçimi tarafımızdan yapılmaktadır. Farklı kapasite ve çalışma basınçlarında tüm pompa modelleri stoklu olarak çalışılmaktadır. Klor Dozaj Sistemleri, Standart Tip, ORP Kontrollü ve Debi kontrollü modellerden oluşmaktadır.

STANDART TİP DOZAJLAMA SİSTEMLERİ

Bu sistemlerde dozajlama manuel olarak ayarlanmaktadır. Dozlanacak kimyasal miktarı, pompa üzerindeki strock değeri ile ayarlanmaktadır. Diğer dozaj pompalarında olduğu gibi bu pompalarla birçok değişik akışkan dozlanabilmektedir.

ORP - pH KONTROLLÜ DOZAJ SİSTEMLERİ

ORP kontrollü sistemleri, sudaki klor miktarını ölçerek klor dozajını ayarlamaktadır. Set edilen bakiye klor miktarını ölçerek klor dozajını durdurur yada dozlamayı sürdürür. pH değerlerine bağlı olarak dozajın ayarlanmasını sağlar. Set edilen giriş ve çıkış pH değerlerine bağlı olarak suya kimyasal dozlamaya otomatik olarak başlar yada dozlamayı durdurur. Bu modellerde, dozaj pompası ve kontol panosu haricinde ölçüm için elektrod (prob) ve elektrod kabı bulunmaktadır .

DEBİ KONTROLLÜ DOZAJ SİSTEMLERİ

Debi kontrollü dozaj pompalarında akan suyun miktarına göre dozlama imkanı sağlamaktadır. Dozaj pompasına bağlı sayaçla birlikte çalışmaktadır. Sayaç geçen akışkanı ölçerek pompaya sinyal (pulse) yollamakta pompada buna bağlı olarak istenilen kimyasalı dozlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir