EVSEL İÇME SUYU ARITMA
6 Mart 2016
OTOMATİK MULTİMEDYA FİLTRESİ
6 Mart 2016

KARTUŞ FİLTRELER


KARTUŞ FİLTRELER

Amaç


Tortu tutmak için çelik, plastik, iplik veya kağıt(elyaf) filtreler kullanılmaktadır. Karbon kartuş filtreler ise koku, tat ve klor arıtımı için kullanılmaktadır. Bakteri tutma amaçlı 0,22mcr ve 0,45 mcr bakteri filtre çeşitleri Evsel su arıtma filtreleri Endüstriyel tip filtre çeşitleri Medikal tip filtreler Su arıtma sistemlerinde kullanılan tiplerde çok çeşitli filtreler mevcuttur. Her marka ve her sisteme uygun mikron filtreleri ve filtre kaplarını (Filter Housing) firmamızdan temin edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve sipariş için lütfen bize ulaşın.

Filtre Boyları Mikron çeşitleri
5, 9 ¾,10, 20, 30 ve 40 inç 1mcr, 1/3mcr, 5mcr, 10mcr, 15mcr, 20mcr, 25mcr, 30mcr, 50mcr, 100 mikron

ÇOK KARTUŞLU FİLTRELER

Amaç


Suyun içindeki kum, mil, suda bulunan askıda katı madde (AKM), organik ve inorganik katı madde ve diğer katı partiküllerin tutulması için, kartuş tip filtreler kullanılır. çoklu kartuş filtreler, yüksek debilerde rahatça kullanım için tasarlanmış olup, gövdeleri paslanmaz çelikten imal edilmiş manuel sistemlerdir. Filtre içerisine, uzunlukları 10", 20", 30" ve 40" olan 1 - 5 - 10 - 20 ve 50 mikron hassasiyetinde çalışan yıkanabilir kartuşlar yerleştirilerek kullanılır. Naylon yıkanabilir ve paslanmaz çelik yıkanabilir kartuşlar ise 50 mikron hassasiyetinde arıtım yapar. Suyun kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kartuşlar temiz suyla yıkanarak temizlenir ve tekrar kullanılır. Çoklu kartuş filtrelerde gövde tamamen paslanmaz çelikten imal edildiği için son derece uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Hassas süzme yapabilmeleri sebebi ile su arıtımında yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu tip filtrelerin en önemli avantajı suyu çok iyi filtre edebilmesi olup, tek gövde içerisine birden fazla filtre yerleştirilerek daha fazla su elde edebilmeyi sağlamaktadır.

STANDART ÖZELLİKLER OPSİYONEL ÖZELLİKLER
- 304 Kalite Paslanmaz Çelik Gövde - Tüm standart kartuşlara uygun tasarım - İstenen mikronajda filtrasyon - Pratik kartuş değişimi - 1/4" manometre bağlantısı - 1/2" su tahliye bağlantısı - 316 kalite paslanmaz çelik gövde - Özel uygulamalar için epoksi kaplama - 16 bar basınca dayanıklı tasarım - Gliserinli manometre - Tahliye vanası - Flanşlı bağlantı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir